aktuálně
kdo jsme
naše argumenty
mapy
podepište petici
diskusní fórum
den proti dálnici 2004
tiskové zprávy
dokumenty
odkazy
kontaktujte nás

Děti Země Liberec

Bažantí 3/376, 460 01 Liberec,  mobil:602 137 820 (Simona Jašová), dz.liberec@ecn.cz

Občanské sdružení „S drakem rval se Michael

511 01 Turnov, Sadová 1470, mobil: 603 115 886 (Mgr. Martina Pokorná)  myrtil@seznam.cz

 

Občanské sdružení „Pro Ktovou

Ktová 83, Rovensko pod Troskami, mobil: 603 730 120 (Markéta Kovaříková),  ktova@seznam.cz

 

Společná tisková zpráva Dětí Země a občanských sdružení „S drakem rval se Michael“ a „Pro Ktovou“ ze dne 22. dubna 2003

 

Občanská sdružení se spojila v boji proti dálnici přes Český ráj

 

Zástupci občanů a občanských sdružení , která již delší dobu se znepokojením sledují vývoj okolo plánované rychlostní komunikace přes Český ráj, se rozhodli spojit své síly.  

 

Během Velikonočních svátků proto uspořádali v Sedmihorkách společnou koordinační schůzku. Jedním z nejdůležitějších výstupů této schůzky je založení koalice občanských sdružení S.O.S. Český ráj.  

 

„Zakládajícími členy koalice jsou občanská sdružení „Pro Ktovou, „S drakem rval se Michael“, „Za čisté Rovensko“, „Děti Země“ a „Ekovia“ sdělila mluvčí koalice Mgr. Martina Pokorná, předsedkyně sdružení „S drakem rval se Michael“.

 

 „Předpokládáme ale, že další subjekty se k nám postupně přidají“ doplnila.

První akce, kterou koalice S.O.S. Český ráj připravila pro veřejnost, se uskuteční již na Den Země – tedy v úterý 22. dubna. Ve 14 hodin   bude   na   náměstí   Českého    ráje      Turnově    uspořádána  informační  akce. Jejím hlavním cílem je seznámit  veřejnost s argumenty odpůrců vedení trasy rychlostní komunikace přes Český ráj. Součástí akce bude také sběr podpisů pod petici proti výstavbě této trasy. „Nejsme  proti zkvalitnění silničního spojení mezi Turnovem a Jičínem. Jsme ale přesvědčeni, že vedení trasy nové komunikace přes Český ráj je velmi nešťastným řešením. Naopak si myslíme, že tzv. „jižní variata“ trasy, která se CHKO Český ráj obloukem vyhýbá,  je tou, o které by se mělo seriózně uvažovat“ uvedla Simona Jašová z Dětí Země.  

 

„Velice důležitou informací, kterou chceme mimo jiné veřejnosti sdělit, je skutečnost, že v minulých dnech byl zveřejněn Koncept Územního plánu VÚC Libereckého kraje. Znamená to, že do 25.července může kdokoli uplatnit své námitky a připomínky například právě k vedení trasy R35 přes Český ráj. Koncept územního plánu je k nahlédnutí  na několika úřadech – v Liberci na Krajském úřadě a na Magistrátu města Liberec, a potom na jednotlivých městských  úřadech Jablonci n.N., Semilech a České Lípě . Celý materiál je také vystaven na internetových stránkách  www.kraj-lbc.cz. Vyzýváme proto veřejnost, aby se o tento dokument zajímala – je totiž pro budoucí  vedení trasy dálnice velmi důležitý“ řekla Markéta Kovaříková, předsedkyně občanského sdružení „Pro Ktovou“.  

 

Koalice S.O.S. Český ráj chystá pro příští týdny informační kampaň zaměřenou na obyvatele obcí, kterými má plánovaná trasa nové komunikace procházet. „Myslím, že řada lidí často vůbec netuší, co by výstavba dálnice pro jejich život znamenala a jak by ho ovlivnila. A právě to se chceme naší informační kampaní pokusit změnit“ uzavřela Mgr. Pokorná.  

 

© o. s. S drakem rval se Michael 2003 - 04