aktuálně
kdo jsme
naše argumenty
mapy
podepište petici
diskusní fórum
den proti dálnici 2004
tiskové zprávy
dokumenty
odkazy
kontaktujte nás

Město Rovensko pod Troskami a obce Holenice, Ktová, Tatobity, Veselá, Žernov v Libereckém kraji,

 

obce Dílce, Jinolice, Podůlší, Soběraz, Újezd pod Troskami, Valdice a Železnice v Královéhradeckém kraji

 

koalice občanských sdružení S.O.S. Český ráj

mobil: 603 115 886 (koordinátor Mgr. Martina Pokorná) myrtil@seznam.cz

 

 

Společná tisková zpráva obcí a občanských sdružení S.O.S. Český ráj ze dne 30.3. 2005  

 

S vyhodnocením variant rychlostní silnice R35 nelze souhlasit

Liberecký kraj zveřejnil v posledních týdnech studii, která několika kritérii vyhodnotila trasy severního a jižního koridoru plánované rychlostní silnice R 35 v úseku Turnov – Jičín. Jako nejpřijatelnější se podle této studie jeví trasa severního koridoru vedoucí přes Turnov mezi Mašovem a Kamencem, kolem Vystrkalova, Svatoňovic, Roudného přes Štěpánovice kolem Boreckých skal do Ktové a dále do Újezda pod Troskami.  „Studie má některé zcela zásadní nedostatky, vyskytuje se zde mnoho chyb a nejsou k dispozici žádná vstupní data, podle kterých bychom si mohli výsledky studie zkontrolovat. Očekávali jsme také, že vzhledem k dosavadní  medializaci problému R 35 bude studie srozumitelná pro běžné lidi, kteří se o R 35 zajímají a výstupy nebudou pouze formou složitých tabulek, ale bude je doprovázet i odpovídající slovní komentář." podotkla Markéta Kovaříková, předsedkyně občanského sdružení Pro Ktovou.

Veřejné projednání vyhodnocovací studie jako doplněné části konceptu územního plánu Libereckého kraje bude probíhat 26.5.2005 v Liberci. „Předpokládali jsme, že jednání bude probíhat, stejně jako před dvěma roky, také v Turnově. Pro obyvatele obcí Turnovska bude poměrně problematické dostat se hromadnou dopravou na 16.00 do Liberce a večer zpět. Nicméně čekáme, že občané se projednání této nové části konceptu územního plánu Kraje zúčastní a budou ji opět připomínkovat. Mrzí nás, že k námitkám a připomínkám vyhradil Krajský úřad pouhých 14 dní, neboť tato doba se vzhledem k rozsáhlosti studie jeví jako velmi krátká. Nicméně občané nás již začali kontaktovat a žádat o pomoc s napsáním námitek či připomínek, věřím, že účast na jednání bude  velká,“ doplnila Martina Pokorná, předsedkyně občanského sdružení S drakem rval se Michael.

Liberecký kraj za dobu od prvního projednání konceptu územního pánu Kraje v červnu 2003 nenavázal s dotčenými obcemi žádné kontakty vedoucí ke shodě na některé z variant R35. “Domnívali jsme se, že pokud jsme před dvěma lety poukázali na to, že s námi nikdo nejednal, a tehdejší krajské zastupitelstvo naše argumenty uznalo, bude při pořizování druhé studie k R35 učiněn nějaký vstřícný krok. Ke studii jsme nedávali žádné podklady a není nám jasné, z čeho při některých vyhodnoceních mohl zpracovatel studie vycházet. Výsledky studie jsme našli na internetu a nemůžeme říci, že bychom s nimi souhlasili.“, sdělil místostarosta obce Holenice Pavel Beran.

© o. s. S drakem rval se Michael 2003 - 04