aktuálně
kdo jsme
naše argumenty
mapy
podepište petici
diskusní fórum
den proti dálnici 2004
tiskové zprávy
dokumenty
odkazy
kontaktujte nás

Tisková zpráva Občanského sdružení „S drakem rval se Michael“ č. 1 ze dne 21.2.2003

 

Petiční akce obyvatel Českého ráje

 

Dne 7.2.2003 bylo Občanské sdružení „S drakem rval se Michael“ zaregistrováno MV ČR. V současnosti je prioritou sdružení zabránit plánované stavbě rychlostní komunikace dálničního typu I/35 krajinou Českého ráje. Do dnešního dne naši petici  signovalo více než 500 odpůrců výstavby „dálnice“. To je  značný projev nesouhlasu občanů dotčených lokalit, vzhledem k tomu, že nejsou, jak je v kraji zvykem, o ničem informováni  a první informace o trase komunikace se dovídají od našeho o.s. Petiční akce dále pokračuje.

 

43 obyvatel Roudného (část obce Karlovice) protestuje prostřednictvím vlastní petice.  Obyvatelé obce Ktová zakládají vlastní občanské sdružení. Touto obcí prochází stávající silnice I/35 a nová komunikace má vesnici těsně míjet.

Chceme znovu připomenout, že případné schválení nové komunikace znamená koncentraci veškeré tranzitní dopravy mezi dvě části CHKO. Pokud by k tomu došlo, bude to znamenat konec unikátní a v celé republice známé rekreační oblasti Český ráj.

 

Naše občanské sdružení oslovilo všechny zastupitele města Turnova, kteří svými hlasy mohou rozhodnout o tom, že plánovaná komunikace přes Turnov a Český ráj nepovede. Kontaktovali jsme lokální i celostátní média a v nejbližší době budeme vyvíjet další aktivity směřující k tomu, aby co nejvíce obyvatel dotčených obcí i veřejně známých osob bylo o stavbě silnice podrobně informováno.

Děkujeme signatářům petice a zdravíme všechny, kterým není osud naší krajiny lhostejný.

 

Chcete-li nám jakkoliv pomoci, připojte se k nám.

 

„PEOPLE HAVE THE POWER – LIDÉ MAJÍ MOC“  (Patti Smith)

 

Za OS „S drakem rval se Michael“: Mgr. Martina Pokorná, MUDr. David Pokorný

 

© o. s. S drakem rval se Michael 2003 - 04